Yabancı Uyruklu Bakıcı Bulmanın Yolları

yabanci-uyruklu-bakici-bulmanin-yollari
RSS
Follow by Email
Facebook
fb-share-icon
Twitter
Tweet

Birçok aile çocukları ve yakınları için yabancı uyruklu bakıcıları tercih etmektedirler. Fakat güvenilir yabancı uyruklu bakıcı bulmak oldukça meşakkatli bir süreç haline gelebiliyor. Çünkü  yabancı uyruklu bakıcılar ülkeye kaçak olarak giriş yapmış olabiliyor, dilimizi iyi konuşamayabiliyor veya iş ciddiye binince aniden ortadan kaybolabiliyor. Bu gibi durumları yaşamamak için ise yabancı uyruklu bakıcıları doğru yerde ve doğru kişilerle birlikte aramak gerekiyor. Peki yabancı uyruklu bakıcı bulmak istiyorsak onları nerede aramalıyız?

İnternet Sitelerine İlan Verebilirsiniz

Hızlı ve kolay bir şekilde bakıcı bulmak isteyenler için ideal bir yöntem olan Kariyer sitelerine iş ilanı açarak yabancı uyruklu bakıcınızı bulabilirsiniz. Gün içerisinde milyonlarca kişinin ziyaret ettiği bu internet sitelerini kullanarak çeşitli adaylara rahatlıkla ulaşabilirken aynı zamanda ön eleme şansına da sahip olabilirsiniz. Örneğin: Yabancı Uyruklu Bakıcı aranıyor başlıklı bir ilan açarak açıklama kısmına taleplerinizi, çalışma şartlarınızı ve kriterlerinizi yazarak potansiyel adaylardan özgeçmişlerini göndermelerini isteyebilirsiniz. Gelen kutunuzda başvurular biriktikten sonra ise toplu bir eleme yaparak uygun gördüğünüz adayları yüz yüze görüşmeye davet edebilirsiniz.

Danışmanlık Firmaları

Yabancı uyruklu bakıcı bulmanın en kolay yollarından bir diğeri ise bu konu hakkında hizmet veren danışmanlık firmalarıdır. Bu firmalara giderek nasıl bir bakıcı istediğinizi, hangi taleplerinizin olduğunu belirterek veya konuyla ilgili bir form doldurarak danışmanlık firmasının sizin için uygun bakıcıyı bulmasını talep edebilirsiniz. Özellikle yabancı bakıcı bulma konusunda işinizi oldukça kolaylaştıracak olan danışmanlık firmaları aynı zamanda güvenilirlik açısından da size fayda sağlayacaktır. Aynı zamanda yabancı uyruklu bakıcı firmaya bağlı olduğundan aklınızda Ülkeye kaçak giriş mi yaptı? Herhangi bir suçtan aranıyor mu?, Güvenilir mi? Gibi sorular olmayacak.

#Bakıcıaranıyor

Sosyal medya her konuda olduğu gibi bu konuda da yardım arayanların aradıklarını bulabilecekleri bir mecra. Günlük kullanımın yanı sıra çeşitli grupları ve toplulukları içinde barındıran sosyal medya da annelik, bakıcılık veya iş arayanlar ile ilgili benzer gruplara katılarak yabancı uyruklu bakıcı bulabilirsiniz. Bu gruplara girerek yabancı uyruklu bakıcı aradığınızla ilgili güncellemeler paylaşabilir veya bakıcılıkla ilgili durum paylaşmış olan yabancı uyruklu kişilere özel mesaj gönderebilirsiniz. Bunların dışında ise konu etiketleri (#hashtag) üzerinden arama yaparak bakıcı bulma ile ilgili sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Tanıdıklarınız Aracılığıyla Yeni Bakıcınızı Bulabilirsiniz

Kendi ağınızı kullanarak yabancı uyruklu bakıcı bulmayı deneyebilirsiniz. Eğer çevrenizde yanında bakıcı çalıştıran arkadaşlarınız veya bakıcı tanıdığı olan kişiler varsa süreci hızlandırmak adına onlara arayışınızdan söz edebilirsiniz. Böylelikle onlarda en azından bakıcı tanıdığı yoksa bile çevrelerine söyleyerek işinizi kolaylaştırabilirler. Bu yüzden bakıcı bulma konusunda komşunuza, dostunuza, tanıdıklarınıza danışmayı ihmal etmeyin. Kim bilir belki de uzun süredir iş arayan bir bakıcının yeni ailesi olabilirsiniz!

Yabancı uyruklu bakıcı bulmak oldukça uzun ve yavaş bir süreç. Tam olarak aradığınız kişiyi bulmak bir kenarda dursun, bulduğunuz kişilerle tek tek görüşmek ve onları kriterleriniz doğrultusunda mantıklı bir şekilde değerlendirmek başlı başına bir olay. Sonuçta diğer işlerden farklı olarak burada ailenizin içerisine yeni birisini alıyorsunuz ve bu kişi sizin değer verdiğiniz bir aile ferdinin bakımını üstlenecek olduğundan, bu kişiyi seçerken dikkatli ve titiz olmakta fayda var.

Yabancı uyruklu bakıcı çalıştırma konusunda daha fazla bilgi edinmek isteyenler için Yabancı Uyruklu Bakıcı Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir? konulu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

(Visited 108 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir