Evde Yaşlı Bakıcı Bulma Yöntemleri

evde-yasli-bakici-bulma-yontemleri
RSS
Follow by Email
Facebook
fb-share-icon
Twitter
Tweet

Evde yaşlı bakıcı bulma yöntemlerini daha önce oturup detaylıca düşünmemiş olabilirsiniz. Çoğu insan bakıcıların yalnızca bebekler ve çocuklar için olduğunu düşünerek üst düzey bakım için bakıcıların işe alınacağını tahmin edemezler. Halbuki yaşlılar vücutlarında birden fazla kronik rahatsızlığı taşıdıklarından ve duygusal anlamda daha hassas olduklarından profesyonel bakıma ihtiyaç duyabilirler. Profesyonel bakıma ihtiyacı olan yaşlı bireyleri içinse çeşitli bakıcı bulma yöntemleri vardır. Bu yazımızda bunlardan birkaçını sizlerle paylaşacağız.

Danışmanlık Ajansları Bakıcı Bulma Konusunda Hizmet Sunuyor

Bakıcı bulma konusunda profesyonel hizmet alabileceğiniz çeşitli danışmanlık ajansları bulunmaktadır. Bu ajanslar sizin kriterleriniz ve talepleriniz doğrultusunda sizlere yaşlı bakıcı bulma konusunda yardımcı olabilmektedirler. Fakat burada dikkat etmeniz gereken nokta ev hizmetleri kapsamında size gelecek olan bakıcıyı sadece ajansa güvenerek işe almamanız. Kendiniz de tartıp ölçerek buna göre işe alıp almama konusunda bir sonuca varabilirsiniz. Sonuçta bakıcıya emanet edeceğiniz kişi çok yakın bir akrabanız olabilir bu yüzden öncelikle karşılıklı güven oluşmasında fayda var. Ajanslar size aynı zamanda sicili düzgün ve kanunen kaçak durumunda olmayan bakıcılık konusuyla ilgili eğitim almış güvenilir kişileri bulabilirler.

Diğer Bakıcıların Tanıdıkları Yardımcı Olabilir

Eğer hali hazırda bir bakıcı tanıdığınız varsa ve yaşlı bakıcılığı konusunda tanıdığı meslektaşları var ise size bakıcı bulma konusunda yardımcı olabilir. Bu sayede bakıcıların çevresinden faydalanarak hem kısa süre içerisinde aradığınızı bulabilir hem de komisyon vermeden yeni bakıcınızla direkt işe başlayabilirsiniz. Buna benzer bir diğer alternatif ise arkadaşlarınızın bakıcıları olabilir. Arkadaşlarınıza bakıcılarına bu konudan bahsetmelerini rica edebilirsiniz. Kim bilir belki de tam bu konuda işe ihtiyacı olan birisine denk gelirsiniz.

Bakıcı Bulma Konusunda Sosyal Medya İmdadınıza Yetişiyor

Sosyal Medya her konuda olduğu gibi bu konuda da derdinize derman olabilecek yerlerden birisi. Farklı sosyal mecralardan üzerinde hashtag (#) kullanarak konuyla ilgili bağlantılı kelimeleri aratın veya anne gruplarına, bakıcı gruplarına üye olun. Buralarda bakıcı bulma konusunda hızlı bir ilerleme kaydedebilirsiniz. Hem de iş arayan bir çok insan bu gibi platformlarda çok olduğundan kolayca sonuca ulaşabilir ve birden çok kişiyle görüşme fırsatını yakalayabilirsiniz. Dilerseniz de ufak bir Google araması yaparak sonuca varabilmeniz mümkün.

Yaşlı bakıcı bulma konusu oldukça meşakkatli bir hal alabileceğini biliyoruz. Yalnızca doğru yerde ve doğru zamanda aradığınızı bulabileceğiniz gibi hiçbir zaman istediğiniz o kişiyi bulamamanızda mümkün. Yine de kendi ağınızı ve yukarıda sıraladığımız seçenekleri değerlendirerek ve pozitif bir yaklaşım sergileyerek kısa zaman içerisinde aradığınız yaşlı bakıcıyı bulabilirsiniz.

Bakıcılar ile görüşme yapmadan önce size rehber niteliğinde olabilecek Bakıcı Alırken Sorulması Gereken Sorular konulu yazımıza göz atabilirsiniz.

(Visited 559 times, 1 visits today)

1 Yorum Var

  1. ÖZLEM AKMAN

    YAŞLI BAKIMI İÇİN 30 İLE 40 YAŞ ARASINDA SİGARA KULLANMAYAN ANKARA KEÇİÖREN DE YAŞAYAN YAŞLI ANNEM VE BABAM İÇİN SABAH SAAT 09.00 İLE AKŞAM EN GEÇ 19.00 DA İŞ BİTİMİ İŞİN DURUMUNA GÖRE DE AKŞAM ÇIKIŞ SAATİNDE DEĞİŞİKLİK OLABİLİR UYGUN GÖRÜLDÜĞÜ TAKTİRDE YATILIDA OLABİLİR.EVDE HERHANGİ BİR EVCİL HAYVAN YOK YAŞLI ANNEM ALZAYMIR BAŞLANGICI VAR ONUN HAFTADA 1 VEYA 2 SEFER BANYOSUNUN YAPIMI YEMEK YAPIMI GÜNLÜK RUTİN EV TEMİZLİĞİ YAPIMI GÜLER YÜZLÜ CANA YAKIN BİRİ ARANMAKTADIR.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir